Używane pompy ciepła

POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA

Podstawowe informacje

Artykuł dostępny? NIE
Producent: BUDERUS
Cena: 13 900,00 PLN
Zasilanie: 400 V - 3 fazy / 50 Hz
Czynnik chłodniczy: R 407 C
Moc: 7,2 KW
COP: 4,2
Poziom hałasu: < 34 dB(A)
Wymiary: wys./szer./gł.: 1800/600/645 mm
Waga: 217 kg

Opis artykułu

Pompa ciepła solanka-woda (glikol-woda) BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 o mocy grzewczej 7,2 kW. Kompletna pompa ciepła solanka/woda w zabudowie kompaktowej.

Jest to urządzenie kilkuletnie, powystawowe, które zostało podłączone raz w celach demonstracyjnych i raz w celu sprawdzenia.

Urządzenie przepracowało jedynie kilkanaście godzin.

Stan techniczny idealny

Stan wizualny bardzo dobry

Koszt nowej pompy tej klasy to ok. 20.000,- brutto!

POZOSTAŁE DANE TECHNICZNE

  • Wydajność cieplna B0/W35: 7,2 kW

  • Współczynnik COP: do 4,2 kW przy B0/W35 °C wg EN 14511

Pompa posiada sterownik, którego obsługa jest dziecinnie prosta - bardzo intuicyjna.

Zalety pomp ciepła Logatherm WPS:

Pompy ciepła Logatherm, osiągają na zasilaniu temperaturę +65°C (bez konieczności pracy dogrzewacza elektrycznego) wykorzystując przy tym czynnik chłodniczy R407C. Uzyskanie tak wysokiej temperatury, możliwe jest dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych sprężarek chłodniczych wyprodukowanych w bliskiej współpracy z firmą Mitsubishi Electric.

Bardzo niski poziom emitowanego hałasu gwarantowany jest dzięki wykorzystaniu nowych materiałów dźwiękochłonnych w konstrukcji obudowy urządzenia. Pompa ciepła standardowo wyposażona jest w urządzenie elektryczne, które zmniejsza prąd rozruchowy sprężarki, tzw. miękki start, co znacznie ograniczy rachunki elektryczne wynikające z opłat stałych za moc zamówioną.

Logatherm WPS mogą podgrzewać ciepłą wodę użytkową do temperatury +58°C bez wykorzystania dogrzewacza elektrycznego. Osobne przyłącza elektryczne do sprężarki i dogrzewacza elektrycznego, co pozwala na obniżenie przekroju przewodów zasilających.

Prosta wewnętrzna instalacja elektryczna, co minimalizuje prace montażowe. Bogate wyposażenie urządzeń pozwala na wiele konfiguracji w jakich można instalować pompy ciepła. Urządzenia mogą pracować w systemach grzewczych, gdzie są podstawowym i jedynym źródłem ciepła. Mogą również pracować w sys- temach biwalentnych, w których poprzez odpowiednie wykonanie systemu grzewczego mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi tj. instalacje solarne, kotły elektryczne, kotły olejowe, kotły gazowe, instalacje kominkowe czy kotły na paliwo stałe

Więcej informacji na stronie producenta lub na stronach dystrybutorów.

Wyposażenie

  • Instrukcja obsługi w języku polskim.

KONTAKT:

tel. 89 741 03 51 (pon.-pt.: 8:00-16:00)

kom. 605 530 351

Galeria zdjęć

POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA
POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_0 POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_0 POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_1 POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_2 POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_3 POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_4 POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_5 POMPA CIEPŁA GLIKOL-WODA BUDERUS LOGATHERM WPS 7,5 - NIE UŻYWANA_6