Używane pompy ciepła

Produkty w kategorii: WODA-WODA

Gorenje AQUAGOR HP12WW 11,6 kW pompa ciepła woda-woda + zasobnik CWU 200l

Gorenje AQUAGOR HP12WW 11,6 kW pompa ciepła woda-woda + zasobnik CWU 200l

 • Producent: Gorenje
 • Artykuł dostępny w aktualnej ofercie
 • Cena: 9 900,00 PLN

CENA 9 900,00 PLN BRUTTO

Gorenje AQUAGOR HP12WW 11,6 kW pompa ciepła woda-woda + zasobnik CWU 200l - pompy ciepła

NIEDOSTĘPNY
POMPA CIEPŁA WODA-WODA TECALOR TTW 13 - 12,5 KW

POMPA CIEPŁA WODA-WODA TECALOR TTW 13 - 12,5 KW

 • Producent: TECALOR
 • Artykuł niedostępny w aktualnej ofercie
 • Cena: 7 900,00 PLN

CENA 7 900,00 PLN BRUTTO

POMPA CIEPŁA WODA-WODA TECALOR TTW 13 - 12,5 KW - pompy ciepła

Pompa ciepła jest maszyną cieplną wymuszającą przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej czyli ma za zadanie zwiększyć temperaturę.

Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

Wykorzystuje się je do ogrzewania różnych budynków. W pompach ciepła jako czynnik roboczy wykorzystuje się gaz, który skrapla się przy odpowiednim ciśnieniu i temperaturze. Aby uzyskać ciepło w tym procesie, pobiera się je z tak zwanego dolnego źródła, może nim być powietrze, grunt oraz zbiornik wodny, który może znajdować się na powierzchni ziemi lub pod nią.

Energię cieplną można pobrać na dwa sposoby: bezpośrednio (w przypadku cieczy) lub za pomocą układu wężownic, czyli dodatkowego wymiennika ciepła (w przypadku gruntu i powietrza). Następnie uzyskane ciepło przekazywane jest do parownika.

Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w:

 • gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki)

 • przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu)

 • klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń)

 • chłodnictwie

 • ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza)

W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest "wypompowywane" z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę) a oddawane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka.

Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń "wypompowuje" ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.


W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowe i używane pompy ciepła po obniżonych cenach.

Nasi specjaliści są tam, gdzie inni popełnili błędy montażowe lub projektowe. Odkupujemy w pełni sprawne urządzenia. Po przeglądzie i sprawdzeniu parametrów są one wystawiane na naszych aukcjach.

Pompy ciepła, jak nazwa wskazuje, przenoszą ciepło z jednego miejsca w drugie. Najpowszechniej używaną pompą ciepła w naszych mieszkaniach jest " lodówka ". Zabiera ciepło z wnętrza i przepompowuje na zewnątrz lodówki. Te proste urządzenia pracują niezawodnie latami, często z żalem wyrzucamy je sprawne na śmietnik po ponad 20 latach służby.

Podobnie prostym i niezawodnym urządzeniem jest pompa ciepła wykorzystywana do grzania lub chłodzenia naszych domów.

Wykorzystywane jest tu zjawisko parowania. Każda ciecz parując odbiera ciepło z otoczenia, powstała para jest przepompowana do drugiego pomieszczenia i tam ściskana zamienia się w ciecz. Temu zjawisku towarzyszy oddawanie ciepła. Proces powtarza się, ciecz w czasie zamiany w parę (przy rozprężeniu) zabiera ciepło, żeby potem w procesie sprężania go oddać.

Krążenie pary i cieczy w obwodzie zapewnia sprężarka. Ciecz krążąca w pompach ciepła to czynnik chłodniczy, charakteryzujący się tym, że paruje nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dlaczego te proste urządzenia są takie drogie, bo to ciągle nowość. Rosnąca liczba producentów, coraz lepsze czynniki chłodnicze (parują przy coraz niższych temperaturach, nie niszczą warstwy ozonowej), powodują, że te proste urządzenia są coraz tańsze i mają coraz większą sprawność.

NIE WARTO PRZEPŁACAĆ, TO PROSTE I NIEZAWODNE URZĄDZENIA, NAWET UŻYWANE, POSŁUŻĄ WIELE LAT.

W naszej ofercie mamy pompy ciepła uznanych producentów, co zapewnia łatwy dostęp do serwisu.

KONTAKT:

tel. 89 741 03 51 (pon.-pt.: 8:00-16:00)

kom. 605 530 351